x

Polyester ve Polietilen Arasındaki Fark Nedir?

Ana Sayfa / Polyester ve Polietilen Arasındaki Fark Nedir?
     
 
Ülkemizde son dönem de büyük bir ihtiyaca dönüşerek kullanılan Polyester ve polietilen depo arasında ki fark en çok merak edilen soruların başında yer almaktadır. Günümüzde polyester depolar daha çok standart ölçü ve kalıplara bağlı kalmadan üretilmektedir.

Yani firmamıza başvurarak istediğiniz ölçü ve kalıpta bir beyanda bulunarak yerine getirilmesini sağlamanız son derece mümkündür. Aynı zamanda tamir edilebilen yönü de ağır bastığından dolayı daha çok insanlar bu yolu tercih etmeye başlayarak günlük yaşantılarında kullanmaktadır. Polietilen depolara oranla iki kat daha fazla uzun ömürlü özelliği de bulunmaktadır. Bina içlerinde kurulumları çok basit bir şekilde gerçekleşmekte ve yerinde montaj su depolarında daha çok polyester depolara başvurulmaktadır. Üstelik sağlıklı yönü de bulunmaktadır. 

Fakat Polyester depoların sağlıklı yönünü vurgularken belki de çoğunuz polietilen depoların sağlıklı olmadığını düşünebilir. Fakat en az Polyester depolarda olduğu kadar sağlıklı olup Beton ve metal depolara göre daha çok tercih edilen bir ürün olsa da en çok talep edilen su deposu çeşitlerinin içerisinde Polyester su depoları bulunmaktadır. Bu sayede istediğiniz hijyenikliğe bir an önce kavuşacak ve daha sağlıklı bir yaşama da bundan böyle gönül rahatlığı ile ulaşmış olacaksınız. Eğer ki ürünlerin sağlıklı yanı bulunmaz ise organik/inorganik maddeler oluşacak ve tüm bunlarda sağlığın büyük ölçüde olumsuz bir şekilde etkilenmesine neden olacaktır. Polietilen depoların yüzeyi polyester depolara oranla daha parlak ve kaygansıdır. Bakıldığında parlak ve kaygan görüntüsü cam imajını vermektedir. Akaryakıt, gıda, turşu, su gibi daha pek çok hijyenikliğin kazanılmasını sağlayacağınız ürünleri pislikten korumak adına su depoların iç haznesinde barındıracak ve bu sayede aradığınız sağlıklı ortamı da yeniden başarıyla açığa çıkarmış olacaksınız. Her ne kadar sızma ve çatlaklık gibi sorunlar her iki depoda da görülmese bile olası yaşanabilecek sızıntılara karşı da tamirinin çok kolay ve rahat olduğunun altını çizmek isteriz.

 

Polietilen ve Polyester Depoların Fiyatları Ne Kadar?

 

Her iki deponun da farklı malzemelerden üretimi gerçekleşmiş olması doğal olarak fiyat dengelerini de alt üst edebilmektedir. Fakat hiçbir şekilde zorluk yaşamadan ihtiyaç duymuş olduğunuz su depolarınızı üreten firmamıza başvurarak artık tüm ihtiyaçlarınızı da gönül rahatlığı ile karşılama şansına sahip olacaksınız. Stoklama özellikleri, sağlıklı hijyenik ve aynı zamanda da son derece ekonomik olmaları, darbelere karşı son derece sağlam bozulmayan özelliklerinden dolayı uzun yıllar su depolarınızı güvenle kullanabileceksiniz.

Ürünlerinizi artık kullanırken hiçbir şekilde endişeye düşmeden en iyi şekilde kullanmaya başlayacak ve hayatınızı daha sağlıklı bir ortama da başarıyla dönüştüreceksiniz. Hem Polyester hem de polietilen depoların aynı görevde buluşmuş oldukları bir nokta olsa da birbirlerinden ayıran temel farkları da bilmeniz sizin açınızdan oldukça önemli olacaktır.